תהליך האשפוז במחלקה

המחלקה לניתוחי לב אליה תעבור עומדת בסטנדרטים גבוהים מאד, וצוות קרדיוהיל ידאג לכל צרכיך הרפואיים או האחרים במהלך אשפוזך. השהות במחלקה אמורה להמשך כ-5 ימים אך עלולה להתארך או להתקצר בהתאם לסוג הניתוח ולגורמים אחרים המשתנים בין חולה לחולה.

בימים הראשונים שלאחר הניתוח תחוש כאב הנגרם כתוצאה מהחתך בעור ובעצם בית החזה. הכאב שלאחר הניתוח הוא מאד אישי ומשתנה בין מטופל למטופל. חשוב שתעדכן את הצוות הרפואי בתחושותייך על מנת שתקבל טיפול תרופתי למניעת הכאב ותוכל לצבור כוחות ולנוח היטב. חשוב להקפיד על רחצה יומיומית של החתך עם מים וסבון, ובמידת הצורך, הצוות ישמח לסייע לך בכל הכרוך ברחצה.

ביום הראשון שלאחר הניתוח, צוות המחלקה יסייע לך לרדת מהמיטה. בהמשך תוכל לעשות מספר צעדים ובכל יום תוכל להגדיל את מרחק ההליכה. יש להדגיש כי ההליכה מאד חיונית להמשך ההחלמה.

השחרור מהמחלקה יעשה רק כאשר מצבך הרפואי יאפשר זאת. בכל יום מתבצע ביקור רופאים במחלקה בשעות הבוקר ובעקבותיו הערכה יומית מעודכנת בנוגע למצבו של כל מנותח. לקראת השחרור אנו ממליצים לך לפנות לאחת ממלוניות ההחלמה. יש לעשות זאת בתאום עם קופת החולים בה אתה חבר, על מנת שתסבסד את השהות במלונית. אנו ממליצים למטופלינו לעבור למסגרת זאת, שמציעה תוכנית שיקומית הכוללת פעילות פיזית מבוקרת, הרצאות ופנסיון מלא, הכל תחת השגחה רפואית וסיעודית.