שאלות נפוצות

שאלה

מהם סוגי הניתוחים המתבצעים בקרדיוהיל?

תשובה

סוגי הטיפולים והניתוחים

 • ניתוח מעקפים
 • ניתוחי תיקון והחלפת מסתמי לב
 • ניתוחים מורכבים של אבי העורקים
 • ניתוחים בגישה זעיר פולשנית
 • ניתוחים לטיפול בפרפור פרוזדורים (בגישת MAZE)
 • ניתוחי סטרנום וטיפול בפצעים קשיי ריפוי
 • ניתוחי ריאות וניתוחי כלי-דם

שאלה

כיצד ניתן לקבוע תור לייעוץ?

תשובה

המרפאה פועלת בימים א' – ה' בשעות 08:00-15:30 ובימי ב' גם בשעות 18:00-21:30.
ניתן ליצור קשר בטלפון 077-2201128, במייל info@cardioheal.co.il או באמצעות עמוד יצירת הקשר.
נשמח לענות לכל שאלה ולתאם עבורכם תור לייעוץ וברור בהקדם האפשרי.

שאלה

כיצד ניתן לדאוג לכיסוי כספי של עלות הניתוח?

תשובה

קבוצת קרדיוהיל דואגת לכל המטופלים ומפיקה, ברוב המקרים, את ההתחייבות והכיסוי לניתוח עבור המטופלים.

קבוצת קרדיוהיל עובדת עם כל קופות החולים ועם הביטוחים המשלימים בקופות החולים. למטופל אשר ברשותו ביטוח פרטי, אנו נדאג לכיסוי מרבי עבור הניתוח וללא השתתפות כלל. אנו עובדים בשיתוף עם חברות הביטוח ונדאג לעזרה וסיוע בכל ההליך מולם.

שאלה

היכן מתבצעים הניתוחים של קבוצת קרדיוהיל?

תשובה

הניתוחים שלנו מתבצעים בבתי החולים הפרטיים המובילים בארץ: אסותא רמת החייל תל אביב ומדיקל סנטר הרצליה.

כל מטופל מקבל יעוץ והכוונה היכן, על פי טובתו ובהתאם לכיסוי הביטוחי שלו, מומלץ לו לעבור את הניתוח.

שאלה

האם קיימים סיכונים בניתוח?

תשובה

ככל פעולה כירורגית פולשנית, גם ניתוח מעקפים איננו חף מסיכונים ומסיבוכים, שחשוב מאוד להיות מודעים אליהם, טרם קבלת ההחלטה על ביצוע ניתוח. כדי להפחית אותם ככל הניתן, חשוב שתיתן לרופא המנתח ולרופא המרדים את מקסימום האינפורמציה הרפואית והאישי עלייך – כך שהם יידעו להתאים לך את הטיפול המיטבי ולשים לב במיוחד לנקודות רגישות ובעייתיות. ניתוח שאינו ניתוח דחוף נחשב לפרוצדורה בטוחה באופן יחסי, ששיעורי התמותה ממנה נמוכים (כ 1%),  כמו גם הסיבוכים האחרים והחזרה לשגרה לאחר מכן תהיה מלאה. אנשים שתפקוד החדר השמאלי של לבם נמוך; כאלו שעברו התקף לב שפגע בשריר הלב שלהם; מטופלים שסובלים מבעיות במערכת הלב וכלי הדם; וכאלו שסובלים ממחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) נחשבים לבעלי סיכון ניתוחי גבוה יותר. סיכוני ההרדמה גם הם נמוכים בד"כ.

שאלה

מהו תהליך היעוץ הרפואי?

תשובה

פגישת הייעוץ הרפואי תתקיים עם מנתח בכיר לפי בחירת המטופל. לייעוץ עלייך להגיע עם:

 • סיכום רפואי עדכני
 • בבעיית מסתמים: דו"ח אקו לב + דיסק
 • בבעיית מעקפים: דו"ח צינתור + דיסק
 • בבעיית אבי העורקים: דו"ח CT + דיסק

בפגישת הייעוץ יקבעו הבעיה הרפואית והדחיפות לניתוח, ובהתאם לכך תתבצע הפנייה למתאמת הניתוחים.

מתאמת ניתוחים אישית

לאחר הייעוץ תיפגש עם מתאמת ניתוחים שמרגע זה תלווה אותך לאורך כל תהליך הניתוח. במפגש זה יתואם תאריך הניתוח, תאריך טרום ניתוח ורשימת בדיקות שעלייך לעבור לקראת האשפוז והניתוח. כמו כן, תקבל ייעוץ וסיוע בהגשת הבקשה לכיסוי הכספי של עלות הניתוח. לקבוצת קרדיוהיל יש הסכמים עם כל קופות החולים וחברות הביטוח.

שאלה

מה חשוב לדעת לפני ביצוע ניתוח?

תשובה

לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם, כולל ספירת דם, כימיה, אלקטרוליטים, תפקודי כבד ותפקודי קרישה. נוסף על כך יש לבצע א.ק.ג. וצילום חזה ולהביא את כל הדמיות הלב שעברת (הצינתור האבחוני / הצינתור הווירטואלי,  Cardiac CT , אקו-לב במאמץ וכד'). חשוב להכין מסמכים רפואיים, ולשתף את הרופא המנתח והרופא המרדים בכל ההיסטוריה הרפואית שלך. חשוב במיוחד לספר על ניתוחים ואשפוזים בעבר, מחלות כרוניות שלקית בהן, תרופות מרשם שאתה נוטל, תוספי תזונה שאתה לוקח ואלרגיות שאתה סובל מהן. מטופלים הסובלים ממחלות נלוות נדרשים לייעוץ של רופא מומחה בתחום (כמו רופא פנימאי טרם הניתוח). שבוע לפני הניתוח ובהתאם להמלצת המנתח, יש להפסיק נטילת נוגדי קרישה כמו קומדין). חשוב מאוד להתייעץ עם רופא המשפחה או המנתח לגבי צורך בתחליפים. ביוםהניתוח עצמו יש להיות בצום מוחלט, כולל מים, החל מ-6 שעות לפני תחילתו. טרם הניתוח יש להסיר שיניים תותבות, תכשיטים וביגוד אישי, ומומלץ להימנע ומעישון. במידה ויש למטופל שערות באיזור הניתוח – הן יגולחו על ידי איש צוות של בית החולים. מומלץ להתקלח לאחר מכן. ממשל פני הניתוח מחובר המטופל לאינפוזיה, ואליה יזליף הרופא המרדים תרופת הרגעה, שתסייע לו להפחית תחושות של חרדה.